Társalgó

Januárban rajtol az INGYENES PSRL túraautó bajnokság a RaceRoom Racing Experience féle WTCR 2018-al! Gyere Michelisz Norbert, Nagy Nobert, Szabó Zsolt idei autójával és legyél te a bajnok! A bajnokság 4 fordulós és az amerikai pályacsomagot használja, ahol minden egyes helyszínen 3 futamot teljesítünk majd.
Avatar
Bírói Testület
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2018.08.25. 15:10

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bírói Testület » 2019.01.21. 09:18

Mihajlovics Máté írta:
2019.01.19. 21:14
én is hasonló cipőbe járok mint Tomek - bár eddig a 2 futamos bajnoksággal sikerült mindig befejezni és beérni időben a melóba - de esetleg az nem lehetne megoldható hogy kereken este 8-kor kezdenénk ? És persze ha ez nem okozna gondot senkinek. De gondolom valamihez ez kötve van ha fel sem merült. Szóval bocs ha hülye kérdés volt!
Semmi extra nincs, ősszel se volt. Valami kerek befejezéshez lett kialakítva az eleje, valszeg egy korábbi VSR bajnokság miatt, ahol fél10-kor volt vége és akkor így volt a rajt. Aztán mivel panasz sose volt, csak vette át az ember a negyedes rajtot és igazította a végét hozzá. Nálad is megkérdezzük, mi a végső pont, amikor lépned kell?
PSRL Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/PSRLRacing/

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Mihajlovics Máté
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.08.30. 19:57

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mihajlovics Máté » 2019.01.21. 10:05

Bírói Testület írta:
2019.01.21. 09:18
Mihajlovics Máté írta:
2019.01.19. 21:14
én is hasonló cipőbe járok mint Tomek - bár eddig a 2 futamos bajnoksággal sikerült mindig befejezni és beérni időben a melóba - de esetleg az nem lehetne megoldható hogy kereken este 8-kor kezdenénk ? És persze ha ez nem okozna gondot senkinek. De gondolom valamihez ez kötve van ha fel sem merült. Szóval bocs ha hülye kérdés volt!
Semmi extra nincs, ősszel se volt. Valami kerek befejezéshez lett kialakítva az eleje, valszeg egy korábbi VSR bajnokság miatt, ahol fél10-kor volt vége és akkor így volt a rajt. Aztán mivel panasz sose volt, csak vette át az ember a negyedes rajtot és igazította a végét hozzá. Nálad is megkérdezzük, mi a végső pont, amikor lépned kell?

ja értem
hát ha 21:30 - 35 körül véget ér akkor még sietve de beérek melóba ha ennél akár csak 10 percel korábban érne véget nekem már teljesen megfelelő lenne
Mihajlovics Máté

Stevo86
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.09.04. 12:27

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Stevo86 » 2019.01.22. 12:03

Dodi írta:
2019.01.18. 20:43
- Melyik szerver: 1
- Melyik futam: R2
- Résztvevők megnevezése: Mándity István - Varga Dávid
- Kör és kanyar szám: 2. kör, 11a-11, féktáv
Erre az esetre regálnék.
Azt hozzá kell tenni, hogy a 10-es kanyarból a 11-es felé tartva egyszer behúzódsz középre, amivel védekező pozíciót veszel fel, ekkor én kihúzódom a külső ívre, egy aláfordulást előkészítve.
Majd fékezés közben irányt változtatsz a külső ív felé ismételten, valamint a féktáv vétele a viszonyítási ponthoz képest és a többi versenyzőhöz képest is korainak hat a meglátásunk szerint.

Ugyanakkor a szabályzat megemlíti, hogy a védekező félnek egyszer áll módjában irányt változtatni, a védekezéshez. A második bemozdulásoddal úgy gondolom, hogy mindkettőnk versenyét veszélytetted a boxbejárat, és a pálya sajátossága kapcsán.
A belső felvételeden látszik mindkét kormány mozdulatból származó irányváltás, illetve az én belső nézetemből látszik, hogy ahogy visszatérsz a látóterembe, már fékezel és kifelé való mozgást végez az autód.

Mindazonáltal sajnálatos lenne, ha téged vagy engem megbüntetnének az esetért, szerintem jó csatát vívtunk az esetig.
-Mándity István-

Dodi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.30. 18:01
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodi » 2019.01.23. 12:18

Teljesen jó a meglátásod, ezzel nem is vitatkozok, sőt harag sincs bennem. Ahogy leírtad, vagy szavadból kivehető, teljesen megengedetten, a szabály keretein belül védekeztem. Abban a szituációban szerintem bárki hasonlóan tett volna, mert itt nem arról szól az eset, hogy ott nem védekezel, mert veszélyes a pálya azon része a box és pálya egyéb sajátossága miatt. Számos jó, fair, de kemény csata volt a versenyek közben, senki nem mérlegelte ezeket (szerintem). Azzal nem értek egyet viszont, hogy elviekben korán fékeztem. Nem fékeztem korán, de ha jól emlékszem, pont azon a ponton kezdtem el fékezni (nem is hirtelen) ahol előttem Márk. Az már csak plusz tényező volt az esetben, hogy mivel ténylegesen kifelé húzódtam, teljesen máshogy kellett alkalmaznom a dolgokat, te pedig ezzel nem számoltál, vagy nem tudtad lereagálni. Első futamon rögtön elnéztem a féktávot igaz, sőt egyszer valamelyik versenyen olyan is volt, hogy beeső manőveres volt az előzés, de szerencsére a versenytárs figyelt, meg én is időben megtudtam állni. Tegyük hozzá, a sikeressége a szitunak, nem feltétlen rajtam múlt... De ez a TCR.

Ismétlem magam, nincs harag ;) , a döntés majd meglesz, de abszolút nem érzem azt, hogy akár szóba is jöhetne, hogy engem büntessenek... Aztán lehet én látom rosszul. :geek:
Varga Dávid

Stevo86
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.09.04. 12:27

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Stevo86 » 2019.01.24. 10:39

Dodi írta:
2019.01.23. 12:18
Teljesen jó a meglátásod, ezzel nem is vitatkozok, sőt harag sincs bennem. Ahogy leírtad, vagy szavadból kivehető, teljesen megengedetten, a szabály keretein belül védekeztem. Abban a szituációban szerintem bárki hasonlóan tett volna, mert itt nem arról szól az eset, hogy ott nem védekezel, mert veszélyes a pálya azon része a box és pálya egyéb sajátossága miatt. Számos jó, fair, de kemény csata volt a versenyek közben, senki nem mérlegelte ezeket (szerintem). Azzal nem értek egyet viszont, hogy elviekben korán fékeztem. Nem fékeztem korán, de ha jól emlékszem, pont azon a ponton kezdtem el fékezni (nem is hirtelen) ahol előttem Márk. Az már csak plusz tényező volt az esetben, hogy mivel ténylegesen kifelé húzódtam, teljesen máshogy kellett alkalmaznom a dolgokat, te pedig ezzel nem számoltál, vagy nem tudtad lereagálni. Első futamon rögtön elnéztem a féktávot igaz, sőt egyszer valamelyik versenyen olyan is volt, hogy beeső manőveres volt az előzés, de szerencsére a versenytárs figyelt, meg én is időben megtudtam állni. Tegyük hozzá, a sikeressége a szitunak, nem feltétlen rajtam múlt... De ez a TCR.

Ismétlem magam, nincs harag ;) , a döntés majd meglesz, de abszolút nem érzem azt, hogy akár szóba is jöhetne, hogy engem büntessenek... Aztán lehet én látom rosszul. :geek:
Bennem sincs semmilyen harag abszolúte! Azt kiváltképp jó dolognak tartom, hogy átbeszéljük az esetet!

Abban igazat kell adnom,hogy a féktávos mozdulatra nem számoltam.
Egy védekező mozdulatra számítottam és számoltam is, amit megtettél akkor, amikor behúzódtál középre, nem pedig kettőre amit már a szabályzat nem enged meg. :|
-Mándity István-

Avatar
Bírói Testület
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2018.08.25. 15:10

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bírói Testület » 2019.01.24. 17:08

Bírói döntések kint, pontverseny kint. Jó felkészülést a második fordulóra, kedden találkozunk!


> Bajnoki állás <
PSRL Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/PSRLRacing/

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Tomek
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.09.01. 01:53

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tomek » 2019.01.25. 17:14

Bírói Testület írta:
2019.01.17. 21:38
Tomek írta:
2019.01.17. 20:05
Sziasztok... hát hol is kezdjem... talán az elején, számomra érthetetlen, hogy miért nem sikerül betartani a verseny időpontokat, majd 15 perccel később kezdődött el az egész mint kellett volna.... ami általában nem szokott zavarni, de mivel éjszakás voltam utána ezért most igenis zavart, mert így a 3. versenyt a 3. helyről voltam kénytelen feladni, remélem azért ez változni fog és akkor több versenyt fogok tudni én is befejezni.
Amúgy élveztem a versenyt, bár az Audiknak nem igazán feküdt ez a pálya és sokat szenvedtem a beállítással, de azt hiszem közel a maximumot kihoztam a hétvégéből, Daninak külön köszönöm, hogy végig nyomás alatt tartott, meg is lett a végére az eredménye.
Remélem a többi pálya jobban fog feküdni az Audinak és akkor talán az elejébe is beférhetnek majd az Audik.
Igen, 20:24kor kezdtünk, így az elején volt egy 9 perces csúszás, valszeg mégsem számoltuk ki jól 7 után az időpontot, hogy mikor legyen az FP1. Utána viszont már nem tudunk mit tenni a lebonyolítás miatt. Amit kiírtunk az egy kb, a szerver váltás, futam előtt visszaszámolás nincs bele kalkulálva. Ha az utolsó csak 2 perccel a győztes után ér be, az is az R1 és R2-ben +4 perc csúszás összesen. Ha 20 mp-n belül vannak akkor 40 mp és 3,5 perccel hamarabb végzünk. Majd próbáljuk a pisi szüntetet rövidíteni egy picit, mást nagyon nem lehet. Mi a legkésőbbi időont, amikor lépned kell ilyenkor?
Legkésőbb 21:40.... és köszönöm a választ.

Avatar
Bírói Testület
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2018.08.25. 15:10

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bírói Testület » 2019.01.26. 09:09

Tomek írta:
2019.01.25. 17:14

Legkésőbb 21:40.... és köszönöm a választ.
Futam előtt pár nappal nem szertnénk előrébb hozni a fordulót, annyit változtattunk, hogy rövidebb lett a superpole-nál az idő. Mivel 1,5 perc egy kör, ezért itt elég 2 percet hagyni a pilótáknak a körre, plusz a két futam közti cigiszünet is csak 3 perc és utána egyből jön a quali. Kiírás szerint így 21:30-ra vége és erre jön rá a futam előtti visszaszámlálás + a célbaérőknél az utolsó megvárása. Ha időben rajtolunk, 40-ig be kell, hogy fejeződjön. A következő bajnokságot meg már korábban kezdjük, hogy se neked, se Máténak ilyen gondja ne legyen.
PSRL Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/PSRLRacing/

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Mihajlovics Máté
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.08.30. 19:57

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mihajlovics Máté » 2019.01.26. 16:01

Azt hiszem Tomek nevében is mondhatom : Köszönjük a megértést és a rugalmasságot !!! :)
Mihajlovics Máté

Mihajlovics Máté
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.08.30. 19:57

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mihajlovics Máté » 2019.01.29. 17:59

Kinek a fejéből pattanhatott ki hogy tegyünk közel 400 lóerőt a kormányzott kerekekre ?!?!?! :shock: ...
Mihajlovics Máté

Válasz küldése