Társalgó

Januárban rajtol az INGYENES PSRL túraautó bajnokság a RaceRoom Racing Experience féle WTCR 2018-al! Gyere Michelisz Norbert, Nagy Nobert, Szabó Zsolt idei autójával és legyél te a bajnok! A bajnokság 4 fordulós és az amerikai pályacsomagot használja, ahol minden egyes helyszínen 3 futamot teljesítünk majd.
Avatar
Mammel Erik
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.12.25. 14:17

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mammel Erik » 2019.01.30. 12:56

pzoley82 írta:
2019.01.30. 12:08
Az előzésekről:
A Dávid - Erik találkozó így képekről nehezen eldönthető, hiszen oké, hogy Erik nem tudott lelassulni eléggé, és kiforgatta, de ha elhatározzuk magunkat, hogy bebújunk féktávon, ott már elég nehéz bárhova is menekülni, hiszen eleve rövidebbet fékezel, ott a kisebb kormánymozdulatokból is lesz blokkolás, aztán érintő irányban szánkó.Az nem látszik a képeken, hogy honnan kezdted a féktávot, csak az, hogy nagyon meredeken jössz befelé, szóval ott már Eriknek tényleg annyi maradt, hogy ment a rázókőre, ameddig tudott. De majd a BT eldönti, nem akarok nagy okosságokat belemagyarázni.
Én azt tudom, hogy ha ilyen helyzetben látom hogy belül valaki jön nagyobb tempóval, inkább elengedem, mert még az is lehet, hogy túl nagy a tempója, nem fog tudni jól befordulni, túlcsúszik, máris aláfordulhatsz, és visszaveheted a helyet, vagy a következő kanyarban meg tudod támadni. Mondjuk erre lehet azt is mondani, hogy nem vagyok versenyző, meg elég kemény, de szerintem ezek nem is arról szólnak, hogy powerkedjünk, legalábbis én azért megyek, hogy legyenek jó versenyek, csaták, ha úgy van tekeregjünk egymás mellett fél kört, olyankor szerintem pl. senkit nem zavar, ha kilincs a kilincsen fordulunk, mert az ember tudja, hogy ott a másik, igyekszik úgy is menni. Azok kellemetlenebbek, amikor váratlanul jön a pofon hátulról, vagy egyenesben egyszer csak rádlegyeznek. És itt jön az amit a Dez írt méregből, hogy nem az van a végén, hogy mindenki úgy kel fel a kormány mögül, hogy jajdefasza volt, hanem dühvel, úgy meg nehéz hétről hétre jófejül menni.

Erik írt még egy olyat, hogy nem mindenki látja - érzi, hogy hol a másik. Ki mennyire "húzza hátra az ülést" belső nézetben? Nekem látszik mindhárom tükör, addig szoktam a FoW-val meg a távolsággal játszani; oké hogy picit torzul a kép, meg meg kell szokni, viszont cserébe az esetek 90%-ban kb. tudom ki hol sündörög. :mrgreen:
Nagyon pontos esszenciája annak, amit én is gondolok a Dáviddal kontaktálás esetéről.

Nézet: Tudom, hogy vannak szimulátorosok, akik motorháztető nézettel mennek, ez mondhatni örök vitatéma, hogy az mennyire "elfogadható". Én is belső nézetből megyek, így tűnik valóságosabbnak. Direkt nem tesztelem, hogy tudok-e gyorsabb lenni a motorháztetőre ülve? Régen, amikor csak úgy mentem még Dirt 1-2-3-ban, akkor egyértelműen lassabb voltam belső nézetből, nem láttam ki rendesen. MIóta áttértem a rendes szimulátorozásra, ez nem is kérdés, a belső nézet az egyetlen opció, az is úgy beállítva, hogy viszonylag valóságos legyen. Én mondjuk feláldozom a jobbos tükröt ezért, de így nagyjából olyan a kép előttem,mint amikor az autómban ülök. Pont ezen a pályán futott versenyről van is videóm, pont ugyanígy láttam ki tegnap is:
http://szimversenyzes.hu/2018/10/04/rac ... -mid-ohio/
Egy 21:9-es monitorral kb, ezt lehet kihozni belőle, de amint értelmes árketegóriába kerülnek a még szélesebbek, valószínűleg arra cserélek, vagy VR lesz belőle. Ami fontosabb, az a gyakorlás és az érzékek kifejlesztése, és persze a versenyrutin felhalmozása. Nem használok spottert, mert a saját érzékszerveimre szeretek alapozni. Ha mankó nélkül szeretnénk járni, akkor el kell dobni a mankót! Ehhez persze javasolt a minél több versenykilométer. Lehet, hogy sokaknak unalmas, de nagyon jó erre az offline versenyeken direkt hátulról indulás és a mezőnyön keresztülvágás, lehetőleg minél tisztábban. Nem mellesleg így lehet a legjobban begyakorolni a különböző versenyíveket. Forgalomban autózni egészen más, mint egy üres pályán az óra ellen. Amikor többet készülök egy-egy versenyre, szeretek egyórás futamot menni, hogy minden legyen benne és megtanuljak vigyázni az autóra :)

Dodi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.30. 18:01
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodi » 2019.01.30. 13:17

Sziasztok!

Szeretnék én is hozzászólni pár dologban a csevegéshez. A múltkori esetből tanulva próbáltan más szemszögből már hozzáállni a dolgokhoz. Mondhatom úgy is, hogy sok idő kimaradt versenyzés terén, főleg versenyszituációkat tekintve, ezért muszáj volt felvenni a kesztyűt. Persze, mentem itt-ott, kevés felkészülés mellett, szórakozás céljából, de a folytonosság akkor is hiányzott, ami régen bőven megvolt.

@Dezső, nem bántásból akarom írni, sőt ha rosszul emlékszem és keverlek valakivel elnézésed kérem, DE, ha emlékem nem csal, mi kerültünk egy szerverre a WTCR Esport alatt, talán a Hungaroringen. Akkor például, te pont annak versenyzőnek feleltél meg, ami ellen most felszólaltál. Korábbról más ismerjük egymást versenyzés terén, de akkor én is meglepődtem, hogy mennyire heves vérmérséklettel mentél. Senki sem tökéletes, mindenki tudja adott esetben más arcát mutatni, ezt el kell fogadni, aztán pedig az esetleges sérelmed óvás formájában meg kell említeni, illetve ahogy már előttem mondták, meg kell beszélni a dolgokat. Ha csak abból indulunk ki, hogy a valós WTCR (egyéb túraautó) futamok milyen szituációkat hoznak, én már meg sem lepődök... Ez benne van!

@Mindenki - Tegnap nekem is volt R1 alatt három véleményes szitu. Azt hiszem, Szabó Balázzsal, és Molnár Danival küzdöttünk, és egy teljesen váratlan pillanatban, minimálisan kifelé jött Balázs, hozzá ért a bal hátulja az én jobb első lökhárítómhoz, és már ment is a falba... Fel se tudtam fogni, annyira gyorsan történt, semmi szándékosság nem volt. Utána Danival ismét egymásra találtunk, kicsit átmentem Müllerbe, de pont azért, mert annyira öregesen, nyugdíjasan mentem az utóbbi időben versenyhelyzetben, hogy már néha szó szerint "lábtörlőnek" használtak... Lehet nem éppen volt teljesen sportszerű, de hasonlót milliószor tapasztaltam korábbról IS, utána persze Ő is megmutatta, hogy okosan csináljam :roll: , ezek után viszont jót vívtunk.
Piski Tamással volt a harmadik eset. Rá azért voltam mérges, mert szerintem veszélyesen jött vissza a pályára, a hibája után, utána meg kétszer is ugyanott letolt az ívről, végül még is szerencsésen jöttem ki a helyzetből. Utána R2-ben, R3-ban végre kijött az a tempó, ami Sonomaban semmilyen formában nem, sőt még el is tudtam kerülni a veszélyes pillanatokat.

Végszó annyi lenne, meg kell beszélni tényleg, mert igen is lehet jókat meccselni, amire tegnap akár R2 vagy R3 volt nekem jó példa. ÉS, Istvánt se azért óvtam, mert haragudtam rá, szimplán csak formalitás volt. Bár kár lenne tagadni, hogy ne zavart volna a sok elvesztett idő, de hát ez van, ha utólag jobban belegondolok, én is hibás lehettem az egész szituációban. Mint ahogy írtam is, mindenki tudja más arcát mutatni, persze ez sok tényezőtől függ.
Varga Dávid

DaveK
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.09.05. 23:01

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: DaveK » 2019.01.30. 13:30

pzoley82 írta:
2019.01.30. 12:08
A Dávid - Erik találkozó így képekről nehezen eldönthető...
Mammel Erik írta:
2019.01.30. 09:09
Igen, és valószínűleg igazad is van a magad szemszögéből.
Ne legyen félreértés ebből, én csak azt éreztem túlzónak, hogy az autódat használtam forgástengelynek. Hiszen nem volt rá szükség, nem a kisodródásom múlt rajta és nem is volt szándékom blokkolni.
Mindketten egy-egy íven mentünk és nem számítottunk a másikra.

Azt, hogy ez szabályos volt-e vagy sem, tényleg nem tudom eldönteni. Én sajnos ritkán látom (még?) hogy melyik koccanást ki okozott.


Autó nézet: Én is belső nézetben nyomom, mégis csak szimulátorról van szó :P

Ha még nem próbáltátok, tudom ajánlani a CrewChief szoftvert: http://www.thecrewchief.org/ Ingyenes, a legtöbb elterjedt szimulátorral együtt tud működni és szövegesen tájékoztat a körülötted levő autókról, időkről, telemetria adatokról, balesetekről, zászlókról.... Nyilván előrejelezni nem tud mindent és ~200-zal száguldva vannak helyzetek, amik gyorsabban történnek meg, mint amit szavakkal ki lehet fejezni :D De sok esetben hasznos tud lenni.

Hasonló egyébként, mint pl. az iRacingben a beépített Spotter csak több mindent tud és jobban konfigurálható.
Katona Dávid

Avatar
Mammel Erik
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.12.25. 14:17

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mammel Erik » 2019.01.30. 14:03

DaveK írta:
2019.01.30. 13:30
Ne legyen félreértés ebből, én csak azt éreztem túlzónak, hogy az autódat használtam forgástengelynek.
Nem volt semmilyen rossz szándék a fogalmazásomban. A helyzet az, hogy ha egy méterrel előrébb vagyok hozzád képest, akkor megtámaszkodunk egymáson, de pont így összeérve valóban az a reakció, hogy az autó megforog. Nem az első hasonló eset, amikor így alakult :)

Dez
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.09.01. 01:55

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Dez » 2019.01.30. 18:07

Dodi írta:
2019.01.30. 13:17
Sziasztok!

Szeretnék én is hozzászólni pár dologban a csevegéshez. A múltkori esetből tanulva próbáltan más szemszögből már hozzáállni a dolgokhoz. Mondhatom úgy is, hogy sok idő kimaradt versenyzés terén, főleg versenyszituációkat tekintve, ezért muszáj volt felvenni a kesztyűt. Persze, mentem itt-ott, kevés felkészülés mellett, szórakozás céljából, de a folytonosság akkor is hiányzott, ami régen bőven megvolt.

@Dezső, nem bántásból akarom írni, sőt ha rosszul emlékszem és keverlek valakivel elnézésed kérem, DE, ha emlékem nem csal, mi kerültünk egy szerverre a WTCR Esport alatt, talán a Hungaroringen. Akkor például, te pont annak versenyzőnek feleltél meg, ami ellen most felszólaltál. Korábbról más ismerjük egymást versenyzés terén, de akkor én is meglepődtem, hogy mennyire heves vérmérséklettel mentél. Senki sem tökéletes, mindenki tudja adott esetben más arcát mutatni, ezt el kell fogadni, aztán pedig az esetleges sérelmed óvás formájában meg kell említeni, illetve ahogy már előttem mondták, meg kell beszélni a dolgokat. Ha csak abból indulunk ki, hogy a valós WTCR (egyéb túraautó) futamok milyen szituációkat hoznak, én már meg sem lepődök... Ez benne van!

@Mindenki - Tegnap nekem is volt R1 alatt három véleményes szitu. Azt hiszem, Szabó Balázzsal, és Molnár Danival küzdöttünk, és egy teljesen váratlan pillanatban, minimálisan kifelé jött Balázs, hozzá ért a bal hátulja az én jobb első lökhárítómhoz, és már ment is a falba... Fel se tudtam fogni, annyira gyorsan történt, semmi szándékosság nem volt. Utána Danival ismét egymásra találtunk, kicsit átmentem Müllerbe, de pont azért, mert annyira öregesen, nyugdíjasan mentem az utóbbi időben versenyhelyzetben, hogy már néha szó szerint "lábtörlőnek" használtak... Lehet nem éppen volt teljesen sportszerű, de hasonlót milliószor tapasztaltam korábbról IS, utána persze Ő is megmutatta, hogy okosan csináljam :roll: , ezek után viszont jót vívtunk.
Piski Tamással volt a harmadik eset. Rá azért voltam mérges, mert szerintem veszélyesen jött vissza a pályára, a hibája után, utána meg kétszer is ugyanott letolt az ívről, végül még is szerencsésen jöttem ki a helyzetből. Utána R2-ben, R3-ban végre kijött az a tempó, ami Sonomaban semmilyen formában nem, sőt még el is tudtam kerülni a veszélyes pillanatokat.

Végszó annyi lenne, meg kell beszélni tényleg, mert igen is lehet jókat meccselni, amire tegnap akár R2 vagy R3 volt nekem jó példa. ÉS, Istvánt se azért óvtam, mert haragudtam rá, szimplán csak formalitás volt. Bár kár lenne tagadni, hogy ne zavart volna a sok elvesztett idő, de hát ez van, ha utólag jobban belegondolok, én is hibás lehettem az egész szituációban. Mint ahogy írtam is, mindenki tudja más arcát mutatni, persze ez sok tényezőtől függ.
Dodi csalnak az emlékeit :) Megkerestem a replay-t. Végig is néztem. De Te nem voltál a 3-as szerón. Amúgy a Mansell-be pont Balazsin Márk tolt meg annyira, hogy belevágódtam a falba, majd onnan kellet visszább zárkóznom. Ősz Balázzsal vivtam később nagy csatát centikre egymástól ;) Ha kell dobom a replay fájlt.
Csőke Dezső

Dodi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.30. 18:01
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodi » 2019.01.30. 19:11

Húh, na akkor megint bocsi... :roll: :) Valamelyiken szerintem tuti mentünk pedig együtt, vagy lehet már tényleg hülye vagyok! :shock: :lol: Mindegy, a lényeg most nem ez, hanem amit a továbbiakban fejtegettem. Törekedjünk a legjobbra, mert nem a társasággal van a baj, én még rosszat sose tapasztaltam... Az más kérdés, hogy néha ment/megy a harc a pályán, szóban, írásban! ;) Ez mindig is erről szólt, és fog is szólni. :ugeek:
Varga Dávid

Avatar
danikosz
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.25. 17:35

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: danikosz » 2019.01.31. 11:00

Dodi írta:
2019.01.30. 13:17
Utána Danival ismét egymásra találtunk, kicsit átmentem Müllerbe, de pont azért, mert annyira öregesen, nyugdíjasan mentem az utóbbi időben versenyhelyzetben, hogy már néha szó szerint "lábtörlőnek" használtak... Lehet nem éppen volt teljesen sportszerű, de hasonlót milliószor tapasztaltam korábbról IS, utána persze Ő is megmutatta, hogy okosan csináljam :roll: , ezek után viszont jót vívtunk.
Szóval azért előztél meg kétszer is úgy, egyszer ráadásul még a csapattársad is elment, akkorát löktél rajtam, mert hiányzot neked az, hogy neki menj másoknak és amúgy is a csúnya ellenfelek úgy előztek téged Sonomában illetve a 2 éves kihagyásod előtt még anno 2016-ban, hogy az neked rosszul esett. Ráadásul nem is én voltam se a Sonoma, se a 3 évvel ezelőtti ember,de neked most az tűnt jó ötletnek, hogy rajtam vezesd le a szorongásod és így támogasd a csapattársad a bajnoki csatában... Kibaszott nagy gratula!

Dodi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.30. 18:01
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodi » 2019.01.31. 13:05

Nem érzek szorongást, de azért köszi a törődést. Talán csak egyszer löktem, amit írtam is. Nem vissza akartam adni, csak máshogy álltam a dolgokhoz, így a "Müllerezés" nem olyan formában értendő, mert nem szokásom kilökni senkit szándékosan, azt hiszem ezt elfelejtetted... Rosszul tettem, maradok inkább a korábbi álláspontomnál. A versenyed nem tettem tönkre, mint mondjuk a már említett szituációban a versenytársét, ahol sajnos Balázs falba kötött ki, bár ott nem érzem magam felelősnek. Az, hogy valaki támogatja e a csapattársát adott esetben, szerintem nem kérdés, de még nem ezen a ponton.

Kibaszottul megköszönöm, hogy ha megnézed R3 befutót, Peti elengedett korrekt módon, hogy én a saját nyomorom okán még valamiért versenyben tudjak azért maradni.

Sajnálom, hogy ezt váltottam ki belőled...
Varga Dávid

Avatar
Bírói Testület
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2018.08.25. 15:10

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bírói Testület » 2019.02.04. 17:36

Bírói döntések kint, pontok 1-2 napon belül frissítve lesznek.
PSRL Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/PSRLRacing/

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Avatar
Bírói Testület
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2018.08.25. 15:10

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bírói Testület » 2019.02.11. 22:04

Bírói Testület írta:
2019.02.04. 17:36
Bírói döntések kint, pontok 1-2 napon belül frissítve lesznek.
Technikai gondok voltak, de már megoldva.

> Bajnoki állás <
PSRL Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/PSRLRacing/

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Válasz küldése